Pagalba

Ar galiu gauti greitąją paskolą, jeigu neturiu darbo?

Kreditus teikiančios įmonės prieš suteikdamos paskolą tikrina, ar paskolos prašantis klientas yra mokus. Dažniausiai yra tikrinamos pastarųjų 3-6 mėn. pajamos. Žmogus nebūtinai turi būti dirbantis. Oficialiai nedirbantis žmogus gali pateikti gaunamų pajamų pagal individualią veiklą ataskaitą ar nurodyti kitą nuolatinį pajamų šaltinį (pašalpa, stipendija ar kt.). Taigi jei žmogus nedirba, tai dar nereiškia, kad paskola jam nebus suteikta, tačiau gauti paskolą gali būti daug sunkiau nei dirbančiam asmeniui.

Dauguma skolinimo bendrovių, atakydamos į klausimą, ar nedirbantis žmogus gali gauti paskolą atsako, kad būsimasis klientas turi turėti pastovias pajamas. Taigi nustačius, kad kliento mokumas yra abejotinas, paskola greičiausiai suteikta nebus. Tačiau pastaruoju metu rinkoje atsirado įmonių, kurios paskolas suteikia net ir nedirbantiems žmonėms, nors tai yra gana rizikinga.

Ar galiu gauti greitąją paskolą, jeigu neturiu pastovių pajamų?

Deja, ne. Norint gauti greitąją paskolą, visos greitųjų paskolų bendrovės nurodo, kad klientas turi turėti pastovias pajamas. Taip pat reikėtų pamąstyti, ir kaip atiduotumėte paskolą, jei neturite pastovių pajamų. Skolinimasis turi būti atsakingas, o kreditai imami tik tuo atveju, kai tai yra neišvengiama.

Ar galiu gauti greitąją paskolą, jei turiu kreditinių įsiskolinimų ir noriu juos padengti?

Turint įsiskolinimų, ypač jei yra paimtos kelios paskolos, yra galimybė juos padengti paimant vieną kreditą visų skolų grąžinimui. Kitaip tariant galima sujungti visas turimas skolas į vieną. Skolų sujungimas yra naudingas tuo, kad jį gavus galima atsiskaityti su kreditoriais už jau turimas skolas, nereikia mokėti kelių įmokų už paskolas tą patį mėnesį. Taip pat toks skolų likvidavimo būdas leidžia sumažinti išlaidas, kurios atsiranda dėl kelių paskolų mokėjimo, besikaupiančių palūkanų ar taikomų baudų dėl sutarties sąlygų nesilaikymo.

Paskolų sujungimas vyksta imant naują kreditą iš skolinimo bendrovės. Jis turi padengti visas turas skolas, priskaičiuotas palūkanas ir baudas už kredito sutarties pažeidimus, gauta nauja paskola negali būti naudojama kitais asmeniniais tikslais. Gavus tokį kreditą persikelia skolos grąžinimo data. Jei klientas neturi galimybių grąžinti ir šio naujo kredito laiku, palūkanos mokamos tik už vieną paskolą, o ne už kelias. Sujungti turimus įsiskolinimus nėra paprasta. Jei žmogus jau yra įsiskolinęs, jo mokumas yra abejotinas, todėl norėdamas gauti tokią paskolą, kuri padengtų ankstesnes, jis turi įrodyti kreditoriui, kad galės grąžinti paskolą. Taip pat tokios sutarties sąlygos greičiausiai bus gana nepalankios klientui, taikomi mokesčiai gali būti didesni nei paprastai.

Kurioje skolinimo bendrovėje naudingiausia imti greitąjį kreditą?

Prieš imant greitąją paskolą, reikėtų palyginti ne vienos kreditus teikiančios bendrovės pasiūlymus. Reikėtų atkreipti dėmesį į siūlomas sąlygas, pasidomėti koks yra skolos grąžinimo atidėjimo mokestis, kokios taikomos palūkanos, kai kreditas negrąžinamas laiku. Greitųjų paskolų bendrovių pasiūlymus galite palyginti ir mūsų svetainės greitųjų kreditų palyginimo sistemoje.

Imant pirmąjį kreditą, vertėtų naudotis tų įmonių paslaugomis, kurios siūlo pirmąją greitąją paskolą nemokamai (pavyzdžiui SMSCredit, SmsPinigai, Moment Credit ir kt.). Tai reiškia, kad jei nepažeisite sutarties sąlygų ir paskolą grąžinsite laiku, turėsite grąžinti tik tokią pinigų sumą, kurią pasiskolinote. Imant antrąjį ir trečiąjį kreditą, vertėtų pamąstyti apie skolinimąsi iš tos pačios bendrovės, nes dažniausiai siekdamos išlaikyti pastovius klientus įmonės taiko nuolaidas grąžintinai paskolos sumai lojaliems klientams.

Ar galiu gauti greitąją paskolą, jei esu 18 metų amžiaus?

Taip. Greitosios paskolos gali būti suteikiamos 18 metų ir vyresniems Lietuvos piliečiams ar asmenims, turintiems teisę nuolat gyventi Lietuvoje. Tačiau amžius nėra vienintelis kriterijus, į kurį bus atsižvelgtą prieš suteikiant paskolą.

Asmuo, norintis gauti greitąjį kreditą, turi būti veiksnus, negali būti pažeidęs kreditų įsipareigojimų kitose finansinėse įmonėse ar institucijose, t.y. turi turėti gerą kredito istoriją. Taip pat paskolą norintis gauti žmogus turi turėti pastovias pajamas, sąskaitą viename iš Lietuvoje registruotų komercinių bankų ir internetinę bankininkystę. Dažniausiai greituosius kreditus teikiančios įmonės taip pat reikalauja, kad jų klientas turėtų aktyvų telefono ryšį, kuriuo būtų galima susisiekti su klientu ar atlikti kitus su paskola susijusius veiksmus. Taigi vien tik buvimas pilnamečiu negarantuoja, kad Jums bus suteikta paskola.

Kurios Lietuvoje greituosius kreditus teikiančios įmonės yra populiariausios?

Šiuo metu Lietuvos rinkoje yra apie 60 įmonių, teikiančių greitąsias paskolas. Lietuvos banko duomenimis 5 didžiausios įmonės, teikiančius mažuosius vartojimo kreditus, užima net 75% rinkos. Viena iš jų užima net 50% visos rinkos. Tai UAB "4Finance", kuriai priklauso tokie prekiniai ženklai kaip SMSCredit.lt ir Vivus.lt. Ketvirtadalį rinkos dalijasi UAB "MCB Finance" (Credit24.html">Credit24.lt), UAB "General Financing", UAB "Nordecum" (SmsPinigai.lt, Paskolos.lt) bei UAB "Moment Credit". Likusią rinkos dalį užima visos kitos skolinimo bendrovės.

Kaip pasiskolinti, jei mano kredito istorija yra bloga?

Žmogus, kurio pastarųjų 10 metų kredito istorijoje yra įrašų apie neįvykdytus įsipareigojimus, yra laikomas mažiau patikimu, jam sutiekti paskolą yra rizikingiau. Dėl šių priežasčių skolintis gali būti brangiau ir sudėtingiau, arba paskola gali būti iš viso neteikiama.

Jei kredito istorija bloga, tačiau žmogus vis tiek nori skolintis, visų pirma reikėtų įvertinti, ar prisiimami nauji finansiniai įsipareigojimai bus įvykdomi. Skolinantis reikėtų pretenduoti į mažos vertės kreditą ir jį būtinai grąžinti laiku. Tokiu būdu, paėmus kelias mažos vertės paskolas ir laikantis visų sutarties įsipareigojimų galima pagerinti savo statusą kreditorių akyse ir lengviau gauti didesnių sumų paskolas.

Skubiai reikalingi pinigai sąskaitos apmokėjimui. Ką daryti?

Greitasis kreditas – puiki išeitis turint trumpalaikių finansinių sunkumų. Jei Jums pritrūko pinigų sąskaitų apmokėjimui, kuris negali būti atidėtas, ar kitai būtinai finansinei operacijai likus kelioms dienoms iki algos, greitoji paskola gali labai pagelbėti. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad visas paskolas reikia grąžinti. Prieš imdami greitąjį kreditą įvertinkite, ar Jūsų sunkumai yra trumpalaikiai. Tai labai svarbu, nes kito mėnesio pabaigoje Jūs galite nebepajėgti apmokėti ne tik tos pačios sąskaitos, dėl kurios skolinotės, bet ir įmokos už paimtą paskolą. Jei visgi nuspręsite skolintis, planuokite savo kito mėnesio pajamas ir išlaidas atsakingai, nepamiršdami atidėti reikiamos pinigų sumos paskolai padengti. Tokiu būdu išvengsite papildomų mokesčių, tokių kaip palūkanos už delsimą grąžinti paskolą ar paskolos mokėjimo atidėjimo mokestis, taip pat nesugadinsite savo kredito istorijos ir esant reikalui galėsite vėl lengvai skolintis.