Rinalds Uzkalns

Smulkieji vartojimo kreditai – tai nedidelės paskolos, gaunamos trumpąja SMS žinute, telefonu ar internetu. Smulkieji vartojimo kreditai suteikiami Lietuvos piliečiams ar rezidentams, turintiems teisę gyventi Lietuvoje, sulaukusiems 18 metų ir nepažeidusiems skolų įsipareigojimų kitose finansinėse institucijose.

Kaip gauti pirmąjį kreditą?

Gauti vartojimo kreditą yra gana paprasta. Naujam klientui reikia užsiregistruoti paskolą teikiančios bendrovės internetinėje svetainėje, pateikti asmeninius duomenis, sumokėti vienkartinį registracijos mokestį (0,01 Lt) iš bet kuriame Lietuvos banke turimos asmeninės kliento sąskaitos, siųsti trumpąją SMS žinutę, skambinti ar siųsti prašymo formą internetu.

Po prašymo suteikti paskolą gavimo, greitojo skolinimo įmonės atlieka tam tikrą procedūrų skaičių, siekiant įvertinti paraiškoje pateiktos informacijos teisingumą. Tikrinama, ar teisingai pateikti kliento asmeniniai duomenys, informacija apie įsiskolinimus ir kliento mokumą. Paskolą imantis asmuo privalo sutikti su sutarties sąlygomis, kurios leidžia kreditoriui atlikti anksčiau minėtų duomenų patikrinimą. Jei kreditorius nustato, kad bet kokia paraiškoje pateikta informacija yra klaidinga ar suabejoja kliento mokumu, jis gali atsisakyti suteikti paskolą. Jei pateikti duomenys yra teisingi ir paskolą teikianti bendrovė neabejoja kliento mokumu, jam išsiunčiamas patvirtinimas apie kredito suteikimą. Po patvirtinimo pinigai per kelias minutes yra pervedami į kliento asmeninę sąskaitą. Kredito grąžinimo terminus nustato bendrovės.

Ką reikėtų žinoti prieš imant greitąjį kreditą ir sudarant sutartį su kredito bendrove?

Reikėtų nepamiršti, kad vartojimo kreditai nėra pigi paslauga. Nusprendus skolintis, reikėtų gerai įvertinti savo mokumo galimybes. Prieš pasirašant paskolos sutartį reikėtų atkreipti dėmesį į kredito teikimo ir grąžinimo sąlygas, panagrinėti, koks yra sutartyje nurodytų procentų skaičiavimo terminas (metiniai, mėnesiniai ar savaitiniai), koks yra paskolos pratęsimo mokestis. Tai įvertinus reikėtų nuspręsti, ar turėsite galimybę grąžinti paimtą paskolą, net jei kredito pinigų suma yra nedidelė.

Visa informacija apie vartojimo kreditų išdavimą, grąžinimą, delspinigius, abiejų šalių įsipareigojimus yra lengvai prieinama bet kuriam vartotojui. Jei kyla klausimų ar nesuprantate, neesate tikri dėl tam tikrų sutarties punktų ar sąlygų, drąsiai kreipkitės į kreditą teikiančią bendrovę. Viską, kas Jums kelia abejonių, išsiaiškinkite prieš imdami paskolą.

Ką reiškia kredito bendrovių siūloma paslauga "pirmoji paskola nemokamai"?

Šiuo metu vis dažniau vartojimo kreditus teikiančios įmonės bando pritraukti naujus klientus siūlydami nemokamą pirmąjį kreditą. Tai reiškia, kad naujas įmonės klientas imdamas tam tikro dydžio paskolą neturi mokėti komisinio mokesčio ir turės kreditoriui grąžinti tokią pinigų sumą, kokią pasiskolino. Tačiau yra tam tikrų sąlygų, kurios tarp kredito bendrovių skiriasi:

  • Bendrovės LitCredit ir SMSCredit suteikia pirmąją paskolą nemokamai, jei paskolos dydis neviršija 1000 Lt sumos ir jei paskola imama ne ilgesniam nei 30 dienų laikotarpiui.

  • Bendrovė MomentCredit suteikia pirmąją paskolą nemokamai net iki 10000 Lt, jei paskola imama ne ilgesniam nei 30 dienų laikotarpiui. Taip pat naujiems klientams yra siūloma 30 proc. nuolaida paskoloms iki 10000 Lt, imant paskolą 12 mėn. laikotarpiui.

  • Bendrovė Popkreditas suteikia pirmą kreditą nemokamai iki 1500 Lt, paskolos terminas iki 30 dienų.

  • Bendrovė SmsPinigai suteikia pirmąją paskolą nemokamai, jei paskolos dydis neviršija 2000 Lt sumos ir jei paskola imama ne ilgesniam nei 30 dienų laikotarpiui.

  • Tokios įmonės kaip Credit24 ir Vivus pirmojo kredito nemokamai neteikia.

Nors nemokamos paskolos galimybė ir vilioja klientus, nereikėtų pamiršti, kad negrąžinus paskolos laiku, galioja visos įprastos sąlygos ir sankcijos numatytos kredito sutartyje. Pavyzdžiui, pirmą kartą pasiskolinus 2000 Lt mėnesio laikotarpiui iš įmonės SMS pinigai po 30 dienų jūs turėsite grąžinti tokią pačią sumą – 2000 Lt. Tačiau to nepadarius laiku, už kiekvieną dieną bus skaičiuojami delspinigiai ir grąžintina suma augs.