Rinalds Uzkalns

Šiuo metu Lietuvoje yra daugybė greitųjų paskolų kreditorių, kurie teikia tiek ilgalaikes paskolas, tiek greituosius kreditus. Kai kurie kreditoriai, pavyzdžiui, mogo.lt ir SmsPinigai.lt teikia paskolą įkeičiant automobilį. Ko gero, šiuo metu galvojantys, kokio tipo kreditą pasirinkti, pirmiausiai turėtų išsiaiškinti visas paskolai gauti keliamas sąlygas, grąžinimo terminus, apie galimybę prasitęsti terminą, jeigu laiku nepavyktų grąžinti paskolos, ir kitus svarbius paskolos aspektus. Besidominčius paskolomis su automobilio užstatu kviečiame skaityti toliau.

Paskola įkeičiant automobilį – kas tai?

Šiuo metu Lietuvoje yra keletas įmonių, teikiančių greituosius kreditus už įkeistą transporto priemonę. Ko gero, kiekvieną, galvojantį apie šio tipo greitąją paskolą, kankina klausimas, ar įkeičiamas automobilis lieka kreditoriui ar jį įkeitusiam žmogui.

Mogo.lt ir SmsPinigai.lt transporto priemonę už paskolą įkeitusiam žmogui suteikia galimybę ir toliau naudotis savo automobiliu. Šis paskolos tipas yra naudingas abiems pusėms – nors automobilis paskolos gavimo laikotarpiu tampa kreditorių nuosavybe, tačiau asmuo ir toliau gali naudotis savo įkeista transporto priemone.

Atsižvelgdami į asmens kreditingumą, automobilio modelį ir pagaminimo metus, kai kurie kreditoriai suteikia paskolą nuo 65 (SmsPinigai.lt) iki 90 proc (mogo.lt) automobilio rinkos vertės 4-60 mėn laikotarpiui. Pavyzdžiui, kreditorius mogo.lt suteikia galimybę gauti paskolą įkeitus net iki 20 m senumo automobilį, o pirmą paskolos įmoką mokėti po 90 dienų!

Taigi, paskola įkeičiant automobilį reiškia, kad finansavimas suteikiamas pardavus automobilį kreditoriui, o gavus paskolą, automobilis yra išnuomojamas jo buvusiam savininkui su teise išpirkti.

Kokius reikalavimus reikia atitikti norint gauti kreditą?

Norėdami gauti greitąją paskolą už įkeistą automobilį, jūs turite atitikti šiuos reikalavimus ir kreditoriui pateikti šiuos dokumentus:

  • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasas, tapatybės kortelė);

  • draudimo polisą ;

  • transporto priemonės registracijos liudijimą tuo asmens vardu, kuris teikia paskolos prašymą. Automobilis privalo būti registruotas asmens vardu ne trumpiau nei 1 mėn;

  • Ne jaunesnis nei 18 metų asmuo.

Kokias transporto priemones galima įkeisti?

Siekiant gauti paskolą, galima užstatyti ne tik lengvąjį automobilį ar motociklą. Jūs taip pat galite įkeisti krovininius automobilius, autobusus, priekabas, sniegomobilius, komercinėms reikmėms skirtas transporto priemones ir kt. Tačiau kiekvienu atveju reiktų pasidomėti atskirai, kokio amžiaus ir kokio tipo transporto priemones leidžia įkeisti skirtingi paskolų teikėjai.

Kaip gauti greitąją paskolą už automobilio įkeitimą?

Šio tipo paskolos suteikimo procesas yra nesudėtingas ir pakankamai greitas. Asmuo, siekiantis gauti greitąjį kreditą, turi atlikti kelis žingsnius:

  • Pateikti kreditoriui užklausą dėl paskolos. Tą galima padaryti keliais būdais: užsiregistruojant kreditoriaus internetinėje svetainėje ir užpildant specialią formą paskolai gauti (pvz. mogo.ltSmsPinigai.lt), su kreditoriu susisiekiant nurodytu telefonu arba atvykstant į bet kurį bendrovės klientų aptarnavimo skyrių.

  • Gavus teigiamą atsakymą iš kreditoriaus, reikia nuvykti į bendrovės skyrių ir sudaryti paskolos įkeičiant automobilį sutartį.

  • Nuvykti į VĮ „Regitra“ ir perregistruoti transporto priemonę paskolą teikiančio kreditoriaus vardu.

  • Informuoti kreditorių apie automobilio perregistravimą.

Atlikus visus minėtus žingsnius, asmuo labai greitai gauna pinigus į savo asmeninę sąskaitą, o transporto priemonė, už kurią jie gaunami, lieka žmogaus žinioje.

Ką daryti, jeigu laiku nespėjote grąžinti paskolos?

Laiku grąžinus paskolą, asmuo ir vėl tampa savo transporto priemonės savininku. Paskolą galima grąžinti dalimis, t.y. fiksuotomis mėnesinėmis įmokomis, arba iš karto sumokant visą paskolos sumą bet kuriuo paskolos grąžinimo laikotarpiu.

Tačiau laiku nespėjus grąžinti paskolos, iš karto nereikia išsigąsti, jog neteksite ir savo transporto priemonės, nes pirmiausiai bus ieškoma kitų būdų paskolai išmokėti. Daugelis kreditorių siūlo paskolos grąžinimo termino pratęsimo paslaugą. Tačiau nesugebėjus grąžinti paskolos, jūsų automobilis bus perleistas kreditoriui.