
Didžiausi sunkumai kylantys dėl greitųjų paskolų yra susiję su jų grąžinimu. Pasitaiko įvairių gyvenimo atvejų, kai žmonės susiduria su finansinėmis problemomis, ir greitosios paskolos gali tapti lengva ir greita pagalba, tačiau dažniau reikėtų ieškoti būdų, kaip išspręsti šiuos sunkumus be pakartotinio skolinimosi.
Prieš imant greitąjį kreditą, reikia įvertinti, ar jis tikrai yra reikalingas. Jei paskola vis gi yra būtina, reikėtų ją panaudoti kuo efektyviau ir tikslingiau, t.y. išspręsti trumpalaikes finansines problemas, apmokėti būtinas sąskaitas, įsigyti tik būtinus daiktus ir tik tokius, kurių pirkimas negali būti atidėtas. Kreditas neturėtų būti eikvojamas tiesiog pramogoms. Svarbiausia - išvengti skolinimosi, siekiant pagerinti finansinę padėtį, kai jau paimtas vienas kreditas.
Norint išvengti neatsakingo skolinimosi ir nesusidurti su kredito grąžinimo problemomis, prieš skolinantis reikėtų įvertinti savo finansines galimybes pagal šiuos kriterijus:
-
Jūsų paskolos mėnesio įmoka neturėtų viršyti visuotinai pripažinti normos - 20%, daugiausiai 30% mėnesio pajamų.
-
Po visų sąskaitų ir išlaidų apmokėjimo mėnesio pabaigoje Jūs turite teurėti galimybę atsidėti kad ir nedidelę pinigų sumą, kuri Jums leistų taupyti.
-
Jei netikėtai prarastumėte darbą, Jūsų santaupų turėtų pakakti pragyventi 1-2 mėnesius be jokių pajamų.
Jeigu Jūsų pajamų ir išlaidų balansas atitinka šiuos kriterijus, tai reiškia, kad Jūsų finansinė padėtis yra gera, tačiau ir toliau turite vykdyti aukščiau paminėtus savikontrolės veiksmus siekiant išvengti finansinio nestabilumo ir palaikyti teigiamą išlaidų ir santaupų santykį.
Lietuvos banko duomenimis, pradelstų mokėti paskolų dalis sparčiai auga. Vartojimo kredito įsiskolinimų, kai mokėjimas buvo pradelstas ilgiau kaip 90 dienų iš eilės, skaičius 2013 m. išaugo 46,51 proc. ir metų pabaigoje sudarė 156,32 tūkst., o suma (įskaitant delspinigius, netesybas ir kitas pagal sutartis mokėtinas sumas) padidėjo nuo 196,26 mln. iki 279,44 mln. Lt. Tai rodo, kad kreditoriams bei paskolas išieškančioms įmonėms yra naudingas neatsakingas skolinimasis, nes jis suteikia galimybę užsidirbti iš delspinigių, paskolos grąžinimo pratęsimo mokesčio bei kitų klientams taikomų baudų už sutarties sąlygų nesilaikymą.
Informacijos apie tai, kas atsitinka, kai paskola grąžinama ar negrąžinama laiku, taip pat apie būdus kuriais kreditorius uždirba iš skolininko ir kaip atgauna paskolą, galite rasti čia.
Tweet